Aasta Suhtekorraldaja 2016 tiitli sai EST-brändikontseptsiooni autor Peter Kentie

Eesti Suhtekorraldajate Liidu poolt välja antava Aasta Suhtekorraldaja 2016 auhinna sai hollandlane ja Eesti e-resident Peter Kentie, kes pakkus Eestile välja EST-brändikontseptsiooni.

“Peter Kentie EST-idee oma geniaalsuses ja lihtsuses pani lisaks Eesti turunduse-professionaalidele ka laiema ringi inimesi mõtlema Eesti kuvandi üle, kaasas paljusid ka konkreetsesse tegevusse ehk idee rakendamisse,” ütles Eesti Suhtekorraldajate Liidu president Aive Hiiepuu.

 

est-brandikontseptsiooni-ulevaade-autor-peter-kentie

EST-brändikontseptsiooni ülevaade – loe lähemalt justestonishing.com

“EST-sõnaosaga katsetamisest ja uute sõnade leidmises on saanud põnev mäng. Sisuliselt lõi Eesti fänn Peter Kentie oma vabast ajast ja tasuta Eesti brändile vabavara,” lisas Hiiepuu.

Onderwerp/Subject: Fotopersdag PSV Reklame: Club/Team/Country: Netherlands Seizoen/Season: 2010/2011 FOTO/PHOTO: PSV's marketing and mediamanager Peter KENTIE. (Photo by PICS UNITED) Trefwoorden/Keywords: #07 #19 $69 ±1280249155082 Photo- & Copyrights © PICS UNITED P.O. Box 7164 - 5605 BE EINDHOVEN (THE NETHERLANDS) Phone +31 (0)40 296 28 00 Fax +31 (0) 40 248 47 43 http://www.pics-united.com e-mail : sales@pics-united.com (If you would like to raise any issues regarding any aspects of products / service of PICS UNITED) or e-mail : sales@pics-united.com  ATTENTIE: Publicatie ook bij aanbieding door derden is slechts toegestaan na verkregen toestemming van Pics United. VOLLEDIGE NAAMSVERMELDING IS VERPLICHT! (© PICS UNITED/Naam Fotograaf, zie veld 4 van de bestandsinfo 'credits') ATTENTION:  © Pics United. Reproduction/publication of this photo by any parties is only permitted after authorisation is sought and obtained from PICS UNITED- THE NETHERLANDS

Peter Kentie (© Pics United)

EST-brändikontseptsiooni idee autor Peter Kentie (fotol) ütles Eesti suhtekorraldajatelt Aasta Suhtekorraldaja 2016 tiitlit vastu võttes:

“Eesti on mind tohutult inspireerinud ning see maa ja inimesed mind sügavalt puudutanud. Nõnda otsustasin ma ka ise anda oma panuse Eesti rahvusbrändi teemalisse diskussiooni ühe meeldejääva ja mõjusa turunduskontseptsiooniga.

Minu eesmärk oli lukustada lahti Eesti potentsiaal läbi kommunikatsiooni: öelda välja sõnumeid rahvuse unikaalsetest väärtustest, lugudest ja suutlikkusest kõiki ühendaval ja veenval moel. Ja mulle tõeliselt meeldis, et idee tõusis tähelepanu keskpunkti ning see võeti ühteviisi soojalt vastu nii turundusprofessionaalide, meedia kui ka eestimaalaste poolt.

Auhind saamine annab juurde vajalikku toetust EST-brändikontseptsiooni ideele ning kindlust, et kunagi Eestit selle kontseptsiooni järgi ka maailmale tutvustatakse.”

 

Eesti Suhtekorraldajate Liit tunnustab Aasta Suhtekorraldaja tiitliga inimesi, kelle kommunikatsioonitegevus on avaldanud aasta jooksul kõige laialdasemat mõju Eestis.

Varasemalt on tiitli pälvinud:

 • Aasta Suhtekorraldaja 2015 – Filmi “Mandariinid” meeskond eesmärgipärase heal tasemel PR-töö eest, mis tõi esile filmi tugevad küljed ning päädis sellega, et Eesti film jõudis esmakordselt Oscari galale.
 • Aasta Suhtekorraldaja 2014 – Eesti e-residendi käivitajad, kes tõid Eesti innovatsioonikuvandi välja tardunud olukorrast ja pani välisriigid Eestist positiivselt ja innovatsioonivõtmes rääkima.
 • Aasta Suhtekorraldaja 2013 – NO99 loominguline kollektiiv oskuse eest selgelt ja arusaadavalt tõlgendada inimestele poliitikas ja ühiskonnas toimuvat.
 • Aasta Suhtekorraldaja 2012 – aktiivne kodanik, kelle järjest parem suutlikkus oma häält kuuldavale tuua enim mõjutas mööduva aasta avalikku diskussiooni.
 • Aasta Suhtekorraldaja 2011 – Urmas Paet Eesti välismaal hätta sattunud Eesti kodanike tagasitoomise eest kodumaale ning selle kommunikeerimise eest Eesti elanikkonnale kogu protsessi vältel.
 • Aasta Suhtekorraldaja 2010 – Ingvar Bärenklau Eesti euroteavituse projekti vedamise eest.

Aasta Suhtekorraldajat 2016 valis žürii koosseisus Aive Hiiepuu, Aune Past, Margus Mets, Taavi Linnamäe, Aleksandra Moorast, Krista Must. Ettepanekuid aasta suhtekorraldaja tiitlile esitasid Eesti Suhtekorraldajate Liidu liikmed.

Eesti Suhtekorraldajate Liit (EPRA) on 1996. aastal asutatud erialaliit, mis koondab ainsa organisatsioonina Eestis suhtekorralduse alal töötavaid inimesi. Liitu kuulub üle 90 suhtekorraldaja nii avalikust sektorist, äriettevõtetest, mittetulundus-organisatsioonidest kui ka suhtekorraldusfirmadest. EPRA korraldab erialavaldkonna sisest infovahetust ja üritusi ning aitab kaasa eriala populariseerimisele ja professionaalsuse tõstmisele. Eriala parimate tunnustamiseks toimuvad EPRA eestvedamisel igal aastal suhtekorralduse auhinna konkursid ning aasta suhtekorraldaja valimised. EPRA esindaja kuulub kommunikatsiooniajakirja Kaja kolleegiumisse ning on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni Global Alliance for Public Relations and Communication Management ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu liige.