Eesti suhtekorraldusmaastikul ainulaadsete EPRA klubiürituste eesmärk pole pelgalt harida ja arutleda, vaid täita veel üks tühimik – anda Eesti kommunikatsiooniprofessionaalidele nii era ja avalikus sektoris kui ka agentuuridest võimalus tulla regulaarselt kokku ja omavahel suhelda.

15128958_10154667249420275_2826473792422574056_o

EPRA üritustel käib palju vanu tuttavaid, kuid alati on ka uusi tulijaid ning neid, keda just nimelt see üks teema huvitab. Meil on kõigi tulijate üle hea meel, olete alati väga oodatud.

Klubiüritustele on oodatud EPRA liikmed ning osavõtutasu eest ka EPRA sõbrad.

Järgmiste EPRA klubiürituste ja ettevõtmiste kohta leiad infot veebilehelt, Facebookist või meililisti vahendusel, registreerimiseks kirjuta aadressile epra@epra.ee.


 Aasta jooksul toimunud klubiüritused
Novembris käisime külas NATO Küberkaitsekoostöö Keskuses. Rahvusvahelise oivakeskuse kommunikatsioonijuhi tööst argipäevast rääkis  kommunikatsioonijuht Liisa Past, kübersõdadest rääkis teadur Henry Rõigas. Osales 25 EPRA liiget ja sõpra!
Oktoobris tegime reisi Tartusse ning kohtusime AHHAAs, kus teaduskeskuse turundusest ja kommunikatsioonikogemusest rääkis kommunikatsioonijuht Mathis Bogens. Esimesi päevi avatud Eesti Rahva Muuseumis võttis meid vastu turundusjuht Kaarel Tarand, kes rääkis oma tööst jatutvustas muuseumiekspositsiooni. Osales 20 EPRA liiget ja sõpra!
Mais käisime külas EASis, mille kõige mahukamatesse projektidesse on ka hulk Eesti suhtekorraldajaid panuse andnud. EASi kommunikatsiooniosakonna tööst ja väljakutsetest rääkis kommunikatsioonijuht Priit Pruul, osalemisest Expo Milano 2015 maailmanäitusel projektijuht Andres Kask ning Eesti tutvustamisest turismi sihtkohana rääkis valdkonna turundusjuht Ott Sarapuu. Osales 20 EPRA liiget ja sõpra!

Märtsis Passwordi suurel laval kuulutasime välja Suhtekorralduse Auhinna 2015 laureaadid: Maaeluministeeriumi projekt “Esimene üle-eestiline avatud talude päev”, Eesti Kaitseväe ja Eesti vabariigi ajaloo suurima sõjalise õppuse Siil 2015 mainekampaania, Setu Kultuuri Fondi projekt  “Soome-ugri kultuuripealinn 2015, Setomaa, Obinitsa“, Vähiravifondi “Kingitud elu” PR-tegevuste eest 2015. aastal, Net Group projekti eest “IT-pealinnas oled sa õnnelik: meie-aasta” ning Corpore teostatud “Tallinnas Tivoli elurajooni ehitusplatsil muinasaegsete laevarakkide väljakaevamise kommunikatsiooniprojekt”. Auhinna üleandmist jälgis tuhatkond Passwordi galal osalejat!

Veebruaris korraldasime Suhtekorralduse Auhinna 2015 parimate tööde esitluse, mis annab kord aastas huvilistele võimaluse olla kursis Eesti suhtekorralduse parimate praktikatega. Esitleti kümmet suurepärast tööd, mille autorid olid Eesti Kaitsevägi, Muusika-aasta, Setu Kultuuri Fond, Maaeluministeerium, Net Group, Vähiravifond “Kingitud elu” ning kommunikatsiooniettevõtted META, Corpore, KPMS, Past & Partnerid, Hamburg & Partnerid ja Dalton. Osales 50 EPRA liiget ja sõpra!

Jaanuaris toimus seminar “Auhinna võitmiseks vajalikud esitlemisoskused”, mis mõeldud just neile, kes lähiajal erialastel auhinnakonkurssidel osaleda plaanivad. Soovitusi jagasid Suhtekorralduse Auhind 2015 peakorraldaja Aive Hiiepuu, Kuldmuna PR-auhinna peakorraldaja Lola Tehver ning Baltic PR Awards korraldajad Sandra Krisberga ja Antra Bork-Rzecicka.  Praktilisi nõuandeid kuidas võita konkursil auhindu jagas mitmete Baltic PR Awards auhindade võitja ja Läti Suhtekorraldusettevõte Liidu juht Ieva Stūre, lühikese videoesitluse formaadi kasutamisest ja selle eelistest rääkis Eesti Rahvusringhäälingu sotsiaalmeediajuht Ermo Säks. Osales 20 EPRA liiget ja sõpra. Aitäh toreda koostöö eest, Läti Suhtekorraldusettevõtete Liit ja Tallinna Ülikool!

2015

7. detsembril tunnustas Aasta Suhtekorraldaja 2015 tiitliga filmi “Mandariinid” meeskonda professionaalse ja tulemusliku PR-töö eest, mis päädis Eesti filmi jõudmisega esmakordselt Oscari galale. Auhinna üleandmise järel toimus kohtumine ja vestlus Mandariinide meeskonnaliikmete Ivo Felti, Madis Tüüri ja Rein Kotoviga. Üritusel osales 17 EPRA liiget ja sõpra.

26. novembril käis EPRA külas Postimehes ning uuris, kuidas Eesti vanim ja suurim meediaväljaanne läheneb sisuturundusele. Pärast lühikest ekskursiooni toimetuses Aivar Reinapi juhtimisel ootas meid ees kohtumine Postimehe sisuturunduse eestvedajate Tanel Vooreli ja Kuldar Kullaseppaga. Selgus, et Postimehel on sisuturundusega suured plaanid, meile räägiti milliseid lahendusi meediaväljaanne hakkab peagi pakkuma ning miks need on just sellised. Osales 30 EPRA liiget. Aitäh, Postimees!

15. septembril oli EPRAl külas kogenud briti suhtekorraldaja ja populaarse ajalehe The Suni endine toimetaja Stuart Higgins ning Eestis veel katmata ala – õigusala meediaekspert Julian Pike. Selle kohtumisega avas EPRA oma 20. tegevushooaja. Osales 50 EPRA liiget ja sõpra. Aitäh Briti saatkonnale võimaluse eest kohtuda suure pagasiga professionaalidega!

21. aprillil toimus EPRA klubiüritus tervishoiukommunikatsioonist ja turundamisest. Käisime külas Ida-Tallinna Keskhaiglas, kus kolleegid Inge Suder ja Kadri Penjam ning dr Ferenc Szirko ja õendusjuht Anžela Kaminskas rääkisid viimasel ajal tähelepanuväärse professionaalse arenguhüppe teinud tervishoiuvaldkonna kommunikatsioonist ja turundamisest. Osales 25 EPRA liiget ja sõpra.

19. märtsil toimus Suhtekorralduse Auhind 2014 parimate tööde esitlus, mida kuulas 50 EPRA liiget ja sõpra.

5. märtsil toimus EPRA eestvedamisel Tallinna Ülikoolis rahvusvahelise kogemusega kommunikatsioonijuhi, laia haardega kommunikatsiooniteadlase ja rahvusvahelise erialaorganisatsiooni Global Alliance’i liidri Gregor Halffi loeng maailma PR-turul toimuvast. Loeng kandis pealkirja “Is PR a globalized profession? Roots, standards and current professional trends”. Loengut kuulas 20 EPRA liiget, sõpra ja Tallinna Ülikooli kommunikatsiooni eriala üliõpilast.

27. jaanuaril käis EPRA külas KUKU raadiol. Raadiotegemisest rääkis peatoimetaja Hindrek Riikoja ning Eesti raadioturust Trio LSL raadiogrupi juhataja Urmas Oru. Osales 20 EPRA liiget ja sõpra.

2014

16. detsembril toimus EPRA klubiüritus Eesti e-residendi käivitajate Ruth Annuse ja Taavi Kotkaga. Rääkisime e-residentsusest, selle saamisloost ja perspektiivist, andsime üle Aasta Suhtekorraldaja tiitli. Osales 15 EPRA liiget ning delegatsioon Soome ajakirjanikke, kokku 25 inimest.

10. novembril külastas EPRA Postimehe ajakirja Hello! toimetust. Kuidas tehakse Postimeest ja mis on nende edu võti, sellest rääkis vastutav väljaandja Mart Luik. Populaarset meelelahutusajakirja Hello! tutvustas peatoimetaja Heili Klandorf. Osales 25 EPRA liiget ja sõpra.

13. oktoobril toimus EPRA klubiüritus Välisministeeriumis Barack Obama visiidi protokollilisest ettevalmistusest. Oma tööst USA presidendi Barack Obama visiidi ettevalmistamisel rääkisid Välisministeeriumi riikliku protokolli osakonna nõunik Peeter Reštšinski ja pressiesindaja Mariann Sudakov. Osales 30 EPRA liiget ja sõpra.

11. septembril külastas EPRA Maalehe toimetustPeatoimetaja Aivar Viidik rääkis Maalehe tegemisest, filosoofiast ning vastas küsimustele. Osales 12 EPRA liiget ja sõpra.

10. juunil toimus Kaitseliidu Peastaabi kaminasaalis EPRA sõjareporterite õhtu. Sellest, kuidas riigid peavad tänapäeval sõdu ning millist tööd teevad sõjareporterid, rääkisid endised sõjareporterid Ainar RuussaarLauri Linnamäe, Astrid Kannel. Arutelu juhtis samuti sõjareporteri kogemusega Peeter Tali. Osales 30 EPRA liiget ja sõpra.

14. mail toimus EPRA klubiürituse digi-PRist ja kaasaegsetehnoloogia kasutamisest korporatiivses kommunikatsioonis. Neist teemadest kõneles Peter Einarsson, Rootsi ettevõtte Eklips Digital Advisors asutaja, kes on töötanud kommunikatsiooni ja tehnoloogia kokkupuutealadel 25 aastat ning omab kogemusi nii kliendi kui ka agentuuri poole pealt, nii globaalse kui ka lokaalse haardega ettevõtetest. Üritusel osales 20 EPRA liiget ja sõpra.

2. aprillil külastasime ETV muuseumit ning Pealtnägija saate tegemisest ja selle turundamisest rääkis toimetaja Mihkel Kärmas. Osales 25 EPRA liiget ja sõpra.

20. märtsil toimus Suhtekorralduse Auhind 2013 konkursi finalistide esitlus, mida oli jälgimas 50 EPRA liiget ja sõpra.